Nasza oferta skierowana jest do mieszkańców całej Polski,
Głównymi procesami służącymi do uzdatniania wody są:
• odżelazianie i odmanganianie = usuwanie żelaza i manganu – do tego służą odżelaziacze,
• filtracja mechaniczna = usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych, zawiesin. piasku – z pomocą filtrów mechanicznych,
• zmiękczanie = zmniejszenie lub usunięcie twardości wody – zwykle za pomocą zmiękczaczy,
• filtracja węglowa = adsorpcja na węglu aktywnym – filtry węglowe do poprawy właściwości organoleptycznych wody,
• wymiana jonowa – usuwanie odpowiednich kationów i anionów – przykładem jest zmiękczanie, czyli usuwanie kationów wapnia i magnezu, oraz jonu amonowego, azotanów, żelaza i manganu,
• dezynfekcja = zniszczenie organizmów patogennych – chemiczna (środki chemiczne, najczęściej z chlorem), fizyczna (lampy bakteriobójcze UV).
Wodę uzdatnia się dla potrzeb komunalnych (woda wodociągowa, woda pitna), przemysłu (w szczególności spożywczego), medycyny i farmacji.
Dobór, montaż i uruchomienie stacji uzdatniania wody
Na podstawie badań jakości wody, które wykonujemy w naszym laboratorium lub dostarczanych przez klientów, uwzględniając warunki montażowe, oczekiwania co do jakości wody, przeznaczenie wody, dobieramy odpowiednie rozwiązania – technologię uzdatniania wody. To pojedyncze filtry lub ich układy, tworzące kilka stopni filtracji lub połączenia równoległe .
Koszt materiałów instalacyjnych, cena montażu zależy od stopnia skomplikowania prac. Czasem stacje buduje się stopniowo, sprawdzając stopień oczyszczenia wody lub odpowiednio rozkładając możliwości finansowe inwestorów.
Odwrócona Osmoza Przemysłowa
Proces filtracji membranowej (REWERS OSMOSIS) niebawem zagości we wszystkich zakładach przemysłowych jest to system demineralizacji wody przyjazny dla środowiska bez niebezpiecznych regenerantów jakie używa się w procesie demineralizacji na złożach kationitach i anionitach.
Filtracja na membranach cienkowarstwowych to rewolucyjne rozwiązanie które dało ludzkości możliwość odzysku słodkiej wody która jest potrzebna do życia i do wielu procesów technologicznych gdzie wymagana jest woda wysokiej klasy czystości.
Jeżeli interesuję Cię system filtracji membranowej skontaktuj się z nami.
Specjalista ds. RO – Krzysztof Czubernat 531 900 013
Serwis stacji uzdatniania wody
Jeśli stacja uzdatniania wody zamontowana została przez AquaRent Serwis lub Aqua Best, wówczas przyjazd w ramach przeglądu gwarancyjnego jest darmowy, a kontrola działania urządzeń, wraz z czyszczeniem inżektora to koszt ok. 200 zł.
Gwarancja na urządzenia udzielana jest na 24 miesiące.
Zawsze można telefonicznie lub na zmówienie e-mail wezwać serwisanta by przywiózł materiały eksploatacyjne, wykonał ogólny przegląd filtrów, lampy bakteriobójczej UV, instalacji. W ramach usługi można poprosić o przeprowadzenie podstawowego badania wody – w zależności od zastosowanej technologii wody. W przypadku użytkowników odżelaziacza zbadamy żelazo, mangan, mętność, odczyn pH. Jeśli zainstalowany jest zmiękczacz – twardość wody, którą można sprawdzić już u klienta.
Oferujemy opcje stałej opieki nad stacją uzdatniania wody, szczególnie dla budynków wielorodzinnych. Wizyty raz na miesiąc, z dostawą soli tabletkowanej lub nadmanganianu potasu, okresową wymianą promiennika w lampie bakteriobójczej UV, pozwalają na to, aby wspólnota mieszkaniowa otrzymywała nieprzerwanie wodę o najwyższej jakości.
Serwis stacji uzdatniania wody – inny wykonawca
W zależności od wielkości stacji, zainstalowanych urządzeń, uzyskiwanej jakości wody podejmujemy się jednorazowych lub okresowych serwisów stacji innych wykonawców. Czynności te mogą polegać na wymianie złoża filtracyjnego i poszczególnych elementów systemu. Czasami istnieje konieczność gruntownej modernizacji, co oczywiście poprzedzone jest analizą techniczną, technologiczną i cenową.
Ułatwiamy pracę konserwatorom dużych stacji uzdatniania wody, np. na potrzeby osiedla mieszkaniowego, zajmując się dostawą materiałów eksploatacyjnych, utrzymaniem ciągłego, skutecznego działania urządzeń, tak aby zarówno odbiorcy nie mieli zastrzeżeń jak i kontrole Sanepidu potwierdzały wysoką jakość wody.
Chlorowanie instalacji wodociągowej
Chlorowanie instalacji wodnej Jest to proces szybki i skuteczny. Pozwala na dezynfekcję instalacji wodociągowej, jej wyczyszczenie, a w niektórych przypadkach to sposób na walkę z zapachem siarkowodoru.
Cena chlorowania to koszt ok 150– 300 zł, w zależności, czy jednocześnie montowana jest stacja uzdatniania wody i od rozległości instalacji.
Metody uzdatniania wody
Skład wody
Woda ze studni to rozwór wody rozpuszczonych gazów i substancji stałych, czasem też zawiesin. Mogą być w nich obecne mikroorganizmy i substancje organiczne. Występujące w wodzie substancje naturalne, zwane domieszkami (w odróżnieniu od pozostałych, wprowadzanych do wody wskutek działalności człowieka – zanieczyszczeń), pochodzące najczęściej z naturalnych procesów rozkładu i rozpuszczania skał, to:
• makroskładniki: wapń, magnez, sód, potas, chlorki, siarczany, wodorowęglany,
• składniki podrzędne: związki żelaza, azotu, glinu i substancje organiczne,
• mikroskładniki: pierwiastki rzadkie, śladowe, promieniotwórcze.
Woda wodociągowa jest już w dużej mierze odpowiednio przygotowana tak, aby przynajmniej spełniać wymagania jakości wody do picia. Jednak z powodu wtórnego zanieczyszczenia, do którego może dochodzić podczas transportu wody do odbiorców (zły stan sieci wodociągowej, awaryjność, itd. – więcej: doczyszczanie wody wodociągowej), często woda zawiera zbędne składniki: zanieczyszczenia mechaniczne, typu piasek, fragmenty osadów, rdzy, nadmierną twardość (przedsiębiorstwa wodociągowe nie są zobligowane do zmiękczania wody), nadmierne ilości dezynfektanta, co objawia się chlorowym zapachem wody.
Praktyczność, oszczędność i wygoda
Twarda woda powoduje, że żywotność i wydajność urządzeń domowych znacznie się skraca.
Dzięki unikalnemu monosferycznemu złożu filtracyjnemu czas przydatności sprzętu AGD może ulec wydłużeniu do 15 lat, a wydajność wzrosnąć o 10%.
Sterowanie elektroniczne , czyli inteligentna automatyka uruchamiająca proces regeneracji złoża w zależności od rzeczywistego i prognozowanego zużycia wody, powoduje, że to działanie ma miejsce zawsze w godzinach najmniejszego poboru, czyli np. w nocy. Dodatkowo w przypadku braku poboru wody system automatycznej regeneracji złoża pozwala utrzymać jego czystość biologiczną.
Poprawa smaku i zapachu wody
Stosowane przez nas filtry zawierają specjalne złoża, które eliminują nieprzyjemny zapach chloru oraz poprawiają wygląd i smak wody.
System regeneracji złóż, których żywotność wynosi do 10 lat, wykorzystuje wyłącznie wodę, bez użycia środków chemicznych, jest więc niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem.
Stacje uzdatniania wody zapewnią odpowiednią jakość wody w gospodarstwie domowym, a dzięki zastosowaniu ekonomicznych rozwiązań, pozwolą utrzymać koszty eksploatacji na bardzo niskim poziomie.
Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie analizując szczegółowo wyniki wody, zapotrzebowanie na wodę i to do czego ona będzie wykorzystywana. Na podstawie takiej wiedzy dobieramy najlepszą technologię.
Zmiękczacz Twin o wydajności 22 m3/h, którego głównym zadaniem jest eliminacja twardości wody. Przeznaczony do ochrony całych instalacji wodnych i wszystkich podłączonych do niej urządzeń.
Zmiękczacze TWIN są urządzeniami o dużych wydajnościach, ich ogromną zaletą jest także możliwość pracy ciągłej. Podczas przerwy w pracy jednej z butli spowodowanej koniecznością regeneracji, druga butla zapewnia dopływ uzdatnionej wody.
Układ składa się z dwóch butli ciśnieniowych pracujących na zmianę, wolumetrycznej (objętościowej) głowicy sterującej firmy CLACK,oraz wypełnienia ze zmiękczającej żywicy kationitowej oraz zbiornika na roztwór regenerujący (solankę).
Żywotność złoża wynosi do 15 lat, konieczna jest jednak okresowa regeneracja 30% roztworem soli. Proces ten odbywa się w pełni automatycznie,po uzdatnieniu określonej ilości wody.
Twarda woda powoduje osadzanie się kamienia głównie na elementach podgrzewaczy wody, sprzętów gospodarstwa domowego, częściach maszyn oraz w rurach instalacji wodnej zwiększając ich awaryjność i znacznie podnosząc zużycie energii.
Zawarte w twardej wodzie sole wapnia, magnezu i żelaza niszczą także tkaniny i powodują powstanie na nich trwałych plam, utrudniają tworzenie się piany (zwiększając zużycie proszków i detergentów), podrażniają skórę, powodują tworzenie się osadu na wannach, psują smak napojów i potraw.
Zawarte w zmiękczaczach TWIN żywice (silnie kwaśny kationit w cyklu sodowym) skutecznie usuwają jony powodujące twardość wody, np. wapń i magnez. W nieco mniejszym stopniu usuwane są również żelazo, mangan i mętność.